Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja o możliwości składania propozycji inwestycji przy swoich obiektach w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

W związku z ogłoszeniem naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Ochrony Zabytków – Burmistrz Gminy Goleniów zaprasza zainteresowanych otrzymaniem wsparcia w formie dotacji o zgłaszanie do Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie do 1 marca 2023 r. (poprzedni termin: 23 stycznia 2023 r.) propozycji inwestycji przy swoich obiektach. W ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dotacja może być udzielona na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w ewidencji zabytków zgodnie z ustawą z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

Termin składania ofert został przedłużony do 1 marca 2023 r. ze względu na zmiany wprowadzone w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Na podstawie zgłoszeń Gmina Goleniów, jako uprawniona jednostka w tym programie złoży wnioski o dofinansowanie.

Dotacja może być udzielona osobie fizycznej lub jednostce organizacyjnej będącej właścicielem lub posiadaczem zabytku wpisanego do w/w rejestrów albo posiadająca taki zabytek w trwałym zarządzie.

Każdy z zainteresowanych może złożyć jeden wniosek dla zabytku w ramach jednego z poniższych limitów:

- do 150 tys. zł

- do 500 tys. zł

- do 3,5 mln zł.

Uwaga!! Wysokość dotacji wynosi do 98% wartości zadania inwestycyjnego, Beneficjent musi zapewnić wkład własny w wysokości 2%.

Dodatkowe ważne informacje:

1. Przyznanie dotacji będzie zależało od otrzymania przez Gminę Goleniów dofinansowania ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

2. Udzielenie dotacji nastąpi na podstawie umowy o udzielenie dotacji podpisanej pomiędzy Beneficjentem a Gmina? Goleniów, która będzie regulowała szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczania zadania.

3. Zadanie musi być zrealizowane z zasadami określonymi w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są : https://www.bgk.pl/polski-lad/

Poniżej znajduje się wniosek, który będzie podstawą do złożenia przez Gminę Goleniów wniosku o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, a który wypełniony należy dostarczyć do Urzędu Gminy do dnia 1 marca 2023 r.

Szczegółowych informacji można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 91 46 98 251.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków zapraszamy 17 stycznia 2023 roku o godzinie 09:00 na spotkanie w Starostwie Powiatowym w Goleniowie, ul. Dworcowa 1.

Do pobrania: Wniosek o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków/ewidencji zabytków

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Andrzej Krause 16-01-2023 15:29
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Ewelina Lewandowska 16-01-2023
Ostatnia aktualizacja: Andrzej Krause 20-01-2023 13:30