Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ogłoszenie wyników konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Goleniów w sprawie systemu dofinansowania przez Gminę Goleniów opieki nad dziećmi do lat 3


Ogłoszenie wyników konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Goleniów

w sprawie systemu dofinansowania przez Gminę Goleniów opieki nad dziećmi do lat 3.

Burmistrz Gminy Goleniów realizując wniosek Stowarzyszenia „Trzy Rybki” z dnia 7 sierpnia 2018 r., Zarządzeniem Nr 210/2018 z dnia 20 sierpnia 2018 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Goleniów przeprowadził w terminie od 3 września 2018 r. do 14 września 2018r. konsultacje w formie udzielenia odpowiedzi przez mieszkańców Gminy Goleniów na pytania ankietowe zawarte w formularzu konsultacyjnym.

Zgodnie z Zarządzeniem formularz przekazywano w formie:

1) wrzucenia do urny dostępnej w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Goleniów, Pl. Lotników 1, 72-100 Goleniów w godzinach i dniach pracy urzędu - 34 formularze,

2) wysyłania wypełnionego formularz konsultacyjny drogą elektroniczną na adres konsultacje@goleniow.pl z wpisanym tematem korespondencji: opieka żłobkowa - 7 formularzy,

3) drogą korespondencyjną na adres: Urząd Gminy i Miasta Goleniów, Pl. Lotników 1, 72-100 Goleniów - 0 formularzy,

W wyniku analizy formalnej ustalono, że 4 formularze zostały wypełnione przez osoby zamieszkałe poza Gminą Goleniów, w związku z tym nie zostały uwzględnione w opracowaniu wyników konsultacji.

Na pytanie 1 Czy jest Pan/Pani za dalszym rozwojem w Gminie Goleniów sieci opieki nad dzieckiem do lat 3 opartej na małych, dotowanych z funduszy gminnych żłobkach i klubach dziecięcych prowadzonych przez podmioty 36 osób (97%) udzieliło odpowiedzi tak oraz 1 osoba (3%) udzieliła odpowiedzi nie.

Na pytanie 2 Czy jest Pani/Pan za stworzeniem systemu dotacyjnego dla żłobków i klubów dziecięcych gwarantującego niewielkie opłaty dla rodziców z niskimi dochodami? 35 osób (94%) udzieliło odpowiedzi tak oraz 2 osoby (6%) udzieliły odpowiedzi nie.

Na podstawie wyniku konsultacji Burmistrz Gminy Goleniów będzie kontynuował rozwój systemu opieki nad dzieckiem do lat 3 opartego na małych, dotowanych z funduszy gminnych żłobkach i klubach dziecięcych prowadzonych przez podmioty. Zgodnie z zapowiedziami w roku 2019 planuje się wprowadzenie mechanizmu w ramach systemu dotacyjnego dla żłobków i klubów dziecięcych gwarantujące niewielkie opłaty dla rodziców z niskimi dochodami. W tym celu planowana jest konferencja dla wszystkich podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić żłobki i kluby dziecięce podczas której zostaną zaprezentowane różne modele jego wprowadzania.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Grzegorz Matławski 24-09-2018 13:15
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 24-09-2018
Ostatnia aktualizacja: - 24-09-2018 13:15